Pracovní setkání s kolegy ze Slovenska

publikováno 23.3.2015

Dne 20.3.2015 navštívili naši školu pedagogičtí pracovníci ze dvou slovenských základních škol (ZŠ Plavecký Štvrtok, ZŠ Podunajské Biskupce), zástupci nevládní organizace People in need SR a vedoucí odboru školství Obvodního úřadu v Bratislavě, dohromady se jednalo o 26 osob. Předem připravený program pracovního setkání probíhal ve třech sekcích dle odborného zájmu účastníků – přípravný ročník a 1.stupeň ZŠ, celodenní program školy a 2.stupeň, vedení školy a poradenské pracoviště. Kromě práce v sekcích si hosté prohlédli budovy školy a zúčastnili se výuky. V závěru návštěvy se sešli pedagogičtí pracovníci naší školy a hosté ze Slovenska  ke společnému sdílení zkušeností. Vedení obou slovenských škol přijalo nabídku stát se součástí spolku Liga komunitních škol. Zástupci ze ZŠ Plavecký Štvrtok se zúčastní nejbližšího večerního klubu, pravidelné akce Komunitního centra Osmec. Se slovenskou organizací Člověk v tísni byly projednány možnosti spolupráce v rámci dotačních programů.

více fotek zde