Aktuality

Vánoční tvoření v přípravce „B“

Také děti v přípravné třídě B se v posledních dnech ladí do vánoční pohody a atmosféry. Tvoříme úkoly s adventní tematikou a nezůstáváme pozadu ani s aktivitami výtvarnými. Učíme se pracovat individuálně i ve skupinách. Sami jsme proto vytvořili vánoční stromečky, které se při navazující společné práci proměnily ve velký barevný strom.

Střípky z distanční výuky

Jeden celý měsíc jsme i v přípravné třídě pracovali vzdáleně a to díky uzavřeným školám. Děti měly k dispozici každý týden složky s novými úkoly včetně materiálu k výtvarné či pracovní činnosti. Po vrácení úkolů do školy jsme dětem vše pečlivě zakládali do portfolií, některé práce pak visely i na malé výstavce či za okny.

Září v přípravné třídě

Proběhl nám měsíc září a v přípravných třídách se událo mnoho nového. Do „béčka“ nastoupila nová paní učitelka Terezka, v „áčku“ nám přibyla slečna asistentka Markéta. Mezi tím jsme si užili společné vycházky, naučili se pravidla ve třídě i venku a kromě spontánní hry jsme začali také pořádně procvičovat věci, které budeme potřebovat do první třídy. Přibyla nám portfolia, krabice na individuální práci, kartičky se jmény do center aktivit, začali jsme stříhat, lepit, třídit, poznávat, co je velké a co malé, rozcvičovali jsme také ruce pro budoucí psaní. No, zkrátka toho bylo a ještě bude hodně na práci. Ve třídě je nám ale fajn a tak to společně určitě zvládneme!

„Mazlíček“ v přípravné třídě

Máme ve třídě mazlíčka! A ne ledajakého! Je to totiž největší suchozemský šnek na světě – achatina žravá. Je nenáročný, antialergenní a nemáme strach, že nám někam uteče. Děti se ho vůbec neštítí a po příchodu do školy si ho ráno berou na „pomazlení“. Krmí ho, čistí terárium, rosí stěny, aby se šnek mohl napít. Během měsíce září jsme navíc zaznamenali celkem dvě snůšky vajec. V jedné z nich jsme společně napočítali celkem 176 vajíček!

 

Nový školní rok v přípravných třídách

Nový školní rok 2020/2021 zahajujeme společným setkáním v úterý 1. 9. 2020 v 8:00 hodin. Proběhne jedna vyučovací hodina se slavnostním zahájením školního roku. Na všechny se moc těšíme!