Aktuality

Září v přípravné třídě

Proběhl nám měsíc září a v přípravných třídách se událo mnoho nového. Do „béčka“ nastoupila nová paní učitelka Terezka, v „áčku“ nám přibyla slečna asistentka Markéta. Mezi tím jsme si užili společné vycházky, naučili se pravidla ve třídě i venku a kromě spontánní hry jsme začali také pořádně procvičovat věci, které budeme potřebovat do první třídy. Přibyla nám portfolia, krabice na individuální práci, kartičky se jmény do center aktivit, začali jsme stříhat, lepit, třídit, poznávat, co je velké a co malé, rozcvičovali jsme také ruce pro budoucí psaní. No, zkrátka toho bylo a ještě bude hodně na práci. Ve třídě je nám ale fajn a tak to společně určitě zvládneme!

„Mazlíček“ v přípravné třídě

Máme ve třídě mazlíčka! A ne ledajakého! Je to totiž největší suchozemský šnek na světě – achatina žravá. Je nenáročný, antialergenní a nemáme strach, že nám někam uteče. Děti se ho vůbec neštítí a po příchodu do školy si ho ráno berou na „pomazlení“. Krmí ho, čistí terárium, rosí stěny, aby se šnek mohl napít. Během měsíce září jsme navíc zaznamenali celkem dvě snůšky vajec. V jedné z nich jsme společně napočítali celkem 176 vajíček!

 

Nový školní rok v přípravných třídách

Nový školní rok 2020/2021 zahajujeme společným setkáním v úterý 1. 9. 2020 v 8:00 hodin. Proběhne jedna vyučovací hodina se slavnostním zahájením školního roku. Na všechny se moc těšíme!

Výtvarná práce v době distanční výuky

Děkujeme Tomáškovi N. z přípravné třídy naší školy za poskytnutí těchto krásně zpracovaných výtvarných úkolů z období distanční výuky! Pracujete doma skvěle a my už se těšíme na další zpracované materiály nejen od Tebe, ale i od ostatních dětí!

 

INFORMACE O PROVOZU MŠ PRO OBDOBÍ OD 25.5.2020 – 30.6.2020

INFORMACE O PROVOZU MŠ PRO OBDOBÍ OD 25.5.2020 – 30.6.2020

Provozní doba: od 6,30 hodin do 16,30 hodin

Pracoviště MŠ: třída Duha, nám. 28.října 21 – provoz

třída Dituška, Stará 13/15 – bez provozu

  • Děti si přebírá pedagog MŠ před vstupem do budovy, po změření tělesné teploty.
  • S příznaky virového nebo jiného onemocnění může být dítě odmítnuto.
  • Děti předává pedagog MŠ před vstupem do budovy.
  • Zákonní zástupci nebo jiné cizí osoby nebudou vstupovat do budovy.

Bez odevzdání řádně vyplněných a podepsaných dokumentů / Čestného prohlášení a Vyjádření souhlasu zákonného zástupce s dodatkem Školního řádu mateřské školy / není možno dítě přijmou do mateřské školy.

Podrobné informace naleznete v dokumentu Dodatek ke školnímu řádu mateřské školy  viz. níže.

Čestné prohlášení a Vyjádření souhlasu zákonného zástupce s dodatkem Školního řádu mateřské školy naleznete jako přílohy níže.