Aktuality

Zápis do přípravné třídy

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme k zápisu do přípravné třídy naší školy, na který se můžete dostavit od 5. dubna 2019 každý všední den v čase 7:30 – 14:00 hodin, budova školy na ulici Stará 13/15, Brno.

Od 1. 9. 2019 přijímáme do přípravné třídy nově děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky  a i nadále děti s odkladem školní docházky.

K zápisu si, prosím, doneste rodný list dítěte, kartu pojišťovny dítěte, svůj občanský průkaz, doporučení vzdělávání dítěte v přípravné třídě od poradenského pracoviště (PPP, SPC) a u dětí s odkladem školní docházky také doklad potvrzující udělení tohoto odkladu. S vyřízením doporučení poradenského pracoviště i odkladu školní docházky Vám rádi pomůžeme.

 

Vrstevnický program ve školní knihovně

„Březen – měsíc knihy“. Tohoto motta se držíme již několikátý rok a s dětmi z přípravné třídy navštěvujeme starší spolužáky na Osmecu, kteří si pro nás připravují zajímavá centra aktivit. Děti tak mají možnost seznámit se s prostředím školní knihovny, pracovat na počítači, zahrát si tématické hry, seznamovat se s knihami či časopisy, vybarvovat obrázky nebo skládat nápovědu k hádankám. Skvělé je také pozorovat spolupráci šestiletých dětí a žáků druhého stupně, která vždy funguje na jedničku. Mockrát děkujeme šesťákům i paní učitelce Lence za krásně připravený program!

Fauna Moravy

V měsíci březnu jsme v rámci tématu Voda a vodní živočichové navštívili s dětmi z přípravné třídy krásnou výstavu s názvem Fauna Moravy, která je k vidění v Moravském zemském muzeu. Kromě velkých akvárií s živými rybami nás zajímaly i exponáty vodního ptactva, model rybníku i ostatní zvířata, která žijí v našem kraji. Na výstavě jsme také potkali skvělou malou kamarádku s tatínkem, které tímto na dálku zdravíme a těšíme se na další příjemné setkání v centru Brna!

STŘÍPKY Z MŠ DITUŠKA – OD ZIMY DO PŘEDJAŘÍ

Návštěva učebny přírodopisu

Také letos jsme se zcela novým kolektivem dětí přípravné třídy navštívili paní učitelku Lidku z druhého stupně ZŠ, která nám představila své království v přírodovědné učebně. Děti nadchla lidská kostra v životní velikosti, u které si zopakovaly její základní části a také figurína, kde poznávaly řadu vnitřních orgánů. Měli jsme čas vše vyndat a následně zase poskládat zpět tak, aby byl člověk kompletní. Prohlédli jsme si skutečnou lidskou lebku, mléčné i stálé zuby a nakonec došlo i na prohlídku zvířecích preparátů. Paní učitelce mockrát děkujeme, že se nám věnovala ve svém volném čase a těšíme se, až se z nás stanou skuteční studenti!