Aktuality

Muffiny v přípravné třídě

Každým rokem, okolo data mezinárodního Dne dětí, mám ve zvyku vzít celou třídu na zmrzku. Jak už to u učitelů bývá, většinou jsem dobrotu zaplatila ze svého. Doutnal však ve mě nápad si na tuto akci s dětmi vydělat. Letos mám ve třídě šikovnou slečnu asistentku a tak nastal pro realizaci nápadu vhodný okamžik. Nebudu na to s dětmi sama! Návrh, vydělat si na zmrzlinu pečením a prodejem muffinů, se celé třídě hned zalíbil. Jakékoliv vaření je nesmírně baví. A tak jsme začali receptem, plánováním i realizací nákupu, množstvím ingrediencí, vážením a měřením, sekáním čokolády i ořechů, výrobou těsta, mícháním a nakonec samotným pečením. Mezi tím vším vznikala propagace – velké muffiny z papíru, plakáty s informacemi pro zákazníky a výroba dekorací na samotné výrobky. Pečení se moc povedlo a tak nastal „Den D“. Kdo chtěl prodávat, musel do školy přijít dříve. Nakupovali rodiče, učitelé i žáci, někdy dokonce celá třída a nakoupit přišel i jeden zahraniční host až z Řecka. Děti nabízely, vykládaly složení muffinů, přebíraly peníze, násobily počty kusů a zkoušely počítat, kolik mincí zase vrátit. Kolem bylo veselo a super nálada. Z výdělku jsme byli všichni mile překvapeni. Prodej pokryl pohodlně náklady a ze zisku jsme byli dokonce hned dvakrát na zmrzlině a ještě nám zbylo na nákup jízdenek pro závěrečný výlet. Byl to skvělý projekt, který se určitě stane tradicí a děkujeme všem, kteří nás nákupem muffinů podpořili!

Více fotografií zde!

Zápis do přípravné třídy

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme k zápisu do přípravné třídy naší školy, na který se můžete dostavit od 5. dubna 2019 každý všední den v čase 7:30 – 14:00 hodin, budova školy na ulici Stará 13/15, Brno.

Od 1. 9. 2019 přijímáme do přípravné třídy nově děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky  a i nadále děti s odkladem školní docházky.

K zápisu si, prosím, doneste rodný list dítěte, kartu pojišťovny dítěte, svůj občanský průkaz, doporučení vzdělávání dítěte v přípravné třídě od poradenského pracoviště (PPP, SPC) a u dětí s odkladem školní docházky také doklad potvrzující udělení tohoto odkladu. S vyřízením doporučení poradenského pracoviště i odkladu školní docházky Vám rádi pomůžeme.

 

Vrstevnický program ve školní knihovně

„Březen – měsíc knihy“. Tohoto motta se držíme již několikátý rok a s dětmi z přípravné třídy navštěvujeme starší spolužáky na Osmecu, kteří si pro nás připravují zajímavá centra aktivit. Děti tak mají možnost seznámit se s prostředím školní knihovny, pracovat na počítači, zahrát si tématické hry, seznamovat se s knihami či časopisy, vybarvovat obrázky nebo skládat nápovědu k hádankám. Skvělé je také pozorovat spolupráci šestiletých dětí a žáků druhého stupně, která vždy funguje na jedničku. Mockrát děkujeme šesťákům i paní učitelce Lence za krásně připravený program!

Fauna Moravy

V měsíci březnu jsme v rámci tématu Voda a vodní živočichové navštívili s dětmi z přípravné třídy krásnou výstavu s názvem Fauna Moravy, která je k vidění v Moravském zemském muzeu. Kromě velkých akvárií s živými rybami nás zajímaly i exponáty vodního ptactva, model rybníku i ostatní zvířata, která žijí v našem kraji. Na výstavě jsme také potkali skvělou malou kamarádku s tatínkem, které tímto na dálku zdravíme a těšíme se na další příjemné setkání v centru Brna!

STŘÍPKY Z MŠ DITUŠKA – OD ZIMY DO PŘEDJAŘÍ