Aktuality

Nabídka práce

ZŠ a MŠ Brno, náměstí 28. října 22, příspěvková organizace

hledá pracovníka na pozici:

Školní asistent – pracovník MŠ.

Podmínkou výkonu činnosti školního asistenta je splnění kvalifikačních předpokladů podle § 20, zákona č. 563/2004 Sb. v platném znění (pedagogické vzdělání/ kurz pro AP). Nástup ihned. Kontakt: ředitelka školy Mgr. Ludmila Altmanová; [email protected]; 603 772 117

Vánoční Brno

Poslední prosincový týden jsme s přípravnými třídami navštívily vánočně naladěné Brno. Nakoukli jsme do kostela, prošli náměstí Svobody, Zelný trh a prohlédli si rozrůstající se betlém na Dominikánském náměstí. Bylo to krásné naladění do nadcházejících vánočních svátků.

 

Podzim v přípravné třídě

Prožili jsme od začátku školního roku dva měsíce v přípravné třídě. Léto se nám překlenulo do podzimních dnů a my už umíme mnoho nového – pracovat v centrech aktivit, prezentovat svoji práci, vybírat si a plnit různé úkoly, chodit bezpečně na vycházky, poznávat geometrické tvary, pracovat s množstvím, barvami a pomalu poznávat náš svět. Podzimní vycházky byly opravdu plné slunce a barevného listí, ze kterého jsme byli všichni nadšeni.

Střípky z MŠ Dituška … „Kulinářské dílny projektu Slow Food Brno“

Střípky z MŠ Dituška … „Kulinářské dílny projektu Slow Food Brno“

V září a říjnu se děti z naší MŠ Dituška zúčastnily na Zelném trhu dvou kulinářských dílen. V září si připravily na zdravou svačinku pomazánku a salát z červené řepy. V říjnu ovocné špízy a ovocný salát s plátky mandlí a jogurtem. Děti vše ocenily jako velkou MŇAMKU….

Muffiny v přípravné třídě

Každým rokem, okolo data mezinárodního Dne dětí, mám ve zvyku vzít celou třídu na zmrzku. Jak už to u učitelů bývá, většinou jsem dobrotu zaplatila ze svého. Doutnal však ve mě nápad si na tuto akci s dětmi vydělat. Letos mám ve třídě šikovnou slečnu asistentku a tak nastal pro realizaci nápadu vhodný okamžik. Nebudu na to s dětmi sama! Návrh, vydělat si na zmrzlinu pečením a prodejem muffinů, se celé třídě hned zalíbil. Jakékoliv vaření je nesmírně baví. A tak jsme začali receptem, plánováním i realizací nákupu, množstvím ingrediencí, vážením a měřením, sekáním čokolády i ořechů, výrobou těsta, mícháním a nakonec samotným pečením. Mezi tím vším vznikala propagace – velké muffiny z papíru, plakáty s informacemi pro zákazníky a výroba dekorací na samotné výrobky. Pečení se moc povedlo a tak nastal „Den D“. Kdo chtěl prodávat, musel do školy přijít dříve. Nakupovali rodiče, učitelé i žáci, někdy dokonce celá třída a nakoupit přišel i jeden zahraniční host až z Řecka. Děti nabízely, vykládaly složení muffinů, přebíraly peníze, násobily počty kusů a zkoušely počítat, kolik mincí zase vrátit. Kolem bylo veselo a super nálada. Z výdělku jsme byli všichni mile překvapeni. Prodej pokryl pohodlně náklady a ze zisku jsme byli dokonce hned dvakrát na zmrzlině a ještě nám zbylo na nákup jízdenek pro závěrečný výlet. Byl to skvělý projekt, který se určitě stane tradicí a děkujeme všem, kteří nás nákupem muffinů podpořili!

Více fotografií zde!